Adana Halkının Sesi:
(Özel Haber) Adana'da

Adana'nın Kozan ilçesinde müftülük tarafından başlatılan “Kahvehaneden Camiye Davet Sohbet Programları” kapsamında tüm köy kahvehanelerinde dini sohbetler düzenlenerek, vatandaşlar camiye davet ediliyor.
Müftü Bilal Başoğlu ve 19 din görevlisinin eşlik ettiği “Kahvehaneden Camiye Davet” adlı dini sohbet programında her akşam ilçeye bağlı bir köy kahvehanesini ziyaret eden Müftü Başoğlu ve beraberindeki din görevlileri kahvehanede bulunan vatandaşlarla beraber çay içerek, dini bilgilendirmelerde bulunuyor.
Sohbetler sırasında vatandaşların soru ve düşüncelerini de alan Müftü Başoğlu ve din görevlileri vatandaşları camiye gitmeleri ve namaz kılmanın faydaları noktasında da bilgilendiriyor.
Kozan İlçe Müftüsü Bilal Başoğlu, yaptığı açıklamada, “Vicdani, insani ve İslami bir görev addederek 19 arkadaşımla yaklaşık 50 köy ve mahallede, yüz civarında kahvede sohbetlerimizi aynı şekilde yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Birinci turu bitirdik ikinci tura başladık. Gittiğimiz yerde önce bazı kahvelerde şeker dağıtıyoruz, tatlı yiyelim tatlı konuşalım diyoruz. Akabinde birbirimizin hatalarını ve kusurlarını görmeyelim. Cenab-ı Hak bizlerin yüzlerce kusurunu affediyor da biz birbirimizin kusurlarını hoşgörü ile karşılasak olmaz mı diyoruz. Bu ülkede birliğe, beraberliğe, sevgiye ve muhabbete her zamankinden daha çok ihtiyaç var diyoruz. Komşu ile iyi geçinmek lazım, evde oğlumuzla, kızımızla, anamızla, babamızla iyi geçinmemiz lazım, yavrularımızı bağrımıza basmamız lazım diyoruz. Buna ihtiyacımız var. Vatandaşımızın, ülkemizin güzel insanlarının daha çok güzelliklere ihtiyacı var ama buradan girersek gönül kapıları aralanmış, gönül köprüleri kurulmuş, onun ve neticeyi itibarı ile fayda hasıl olur” dedi.
Kahvehaneye gelerek ilçe müftülüğü tarafından organize edilen sohbet programına katılan vatandaşlar ise, “Bu programın faydasını görüyoruz. Cemaat ve vatandaşlarımız inşallah herkes memnun kalmıştır. Bu programlar daha ileriye yönelik devam ederse iyi olur. İnşallah buradaki programdan hayır çıkar. Memnuniyetle dinliyoruz. Programdan memnun kaldığımız taraf kahvehanemizin kütüphaneye dönüştürülmesi ve burada kitaplar dağıtılması. Kahvehaneyi ibadethaneye dönüştürmek bizim için bir adım yaklaşmaktır. Çok güzel bir sohbet verildi. Sıkmadan ve akıcı oldu. Özellikle avcılık ile ilgili, dinde iyi davranma, tebessümün de bir sadaka olduğunu öğrendik. Müftü bey çok güzel sohbetler etti, bizi çok güzel bir şekilde bilgilendirdi. İnşallah bunun bize en iyi şekilde faydası olacağını düşünüyoruz. Bu program çok güzel. Bilmediğim çok şey öğrendim. Mesela insan insana gülünce kavga çıkmayacak. Baya insanlar bir şey öğrendi. Onun için bu programın yararlı olacağını düşünüyorum. Millet camiye akın edecek, saflar bir iken üçe beşe çıkacak. Bugünkü programdan köylülerimizin kahvemizden camiye camilerden kahveye gelmelerini bekliyoruz” dediler.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adana Demirspor Facebook ve Twitter Kapak Fotoğrafları...
Adana Demirspor traftarları için facebook ve twitter hesaplarında kullanabilecekleri kapak fotoğrafları seçtik.

Haberi Oku